MHDTAB.CZ - MHD v Táboře

Den otevřených dveří COMETT PLUS 2019

Dne 18. května 2019 se konal den otevřených dveří v areálu společnosti COMETT PLUS, která je provozovatelem MHD Tábor. V následujícím článku se vrátíme na tuto akci.

Z vozidel určených pro MHD Tábor byla vystavena téměř kompletní flotila vozidel značky Iveco Urbanway. Kromě nich byl k vidění také nejnovější minibus Dekstra. Značku Solaris zastupoval vůz 7C1 0852. K vidění byly i oba vozy Iveco Crossway LE CITY 12 NP.

 Vozidla Iveco Urbanway 12 Vozidla Iveco Urbanway 18 Vozidla Iveco Urbanway 18

Kromě toho bylo ještě v rámci předvádění myčky k vidění další Solaris 5C9 5421    , Citelis 6C2 3158 a SOR 4C7 7894    . Další místem přístupným veřejnosti byla servisní hala, zde byly vystaveny nákladní a dodávkové automobily. Nacházel se zde rovněž kloubový Solaris 7C4 0063.

Dále byly vystaveny i linkové a zájezdové autobusy dopravce. Linkovou dopravu zastupovaly autobusy Irisbus Arway, obsluhující zejména linku 390001 do Prahy, a Iveco Crossway PRO 13, který je kromě linkové dopravy příležitostně využíván k zájezdové dopravě. Dále pak byla vystavena vozidla SOR CG  a CNG 12. Zájezdová doprava se prezentovala dvojicí vozů Iveco Magelys.

Irisbus Arway Interiér vozu Irisbus Arway Interiér vozu Irisbus Arway Iveco Crossway PRO 13 Iveco Crossway PRO stanoviště řidiče pohled zezadu na vozidla Iveco Magelys, Crossway PRO a Crossway LE City NP Zájezdový autobus Iveco Magelys Zájezdový autobus Iveco Magelys Zájezdový autobus Iveco Magelys s přívěsným vozíkem Zájezdový autobus Iveco Magelys s přívěsným vozíkem Interiér zájezdového autobusu Iveco Magelys Autobusy SOR CG a CNG SOR CG 12 SOR CNG 12 SOR CNG 12 

Po celý den bylo možné svézt se historickými autobusy Škoda 706 RTO z majetku Dopravního podniku města České budějovice a autobusem Karosa ŠD 11 společnosti G.W. BUS taktéž z Čekých Budějovic. Kromě nich byl k vidění autobusový přívěs Jelcz a unikátní přívěs CARAVAN Hotel.

Škoda 706 RTO Škoda 706 RTO Škoda 706 RTO Karosa ŠD 11 a Škoda 706 RTO Karosa ŠD 11 Karosa ŠD 11 Karosa ŠD 11 Karosa ŠD 11 Karosa ŠD 11 - detail sedadla Autobusový přívěs Jelcz Autobusový přívěs Jelcz Autobusový přívěs Jelcz - interiér hotelový přívěs CARAVAN Hotel hotelový přívěs CARAVAN Hotel hotelový přívěs CARAVAN Hotel hotelový přívěs CARAVAN Hotel hotelový přívěs CARAVAN Hotel hotelový přívěs CARAVAN Hotel 

Navštěvníci měli možnost vidět nejen autobusy společnosti, ale i další techniku. K vidění byl i bagr Kobelco určený k těžbě kamena v lomu. Dále pak dempr Terex TR 70 určený taktéž do lomu. Oba stroje jsou majetkem společnosti. 

lomové stroje Lomové stroje 

Vystaveny byly také nákladní automobily společnosti. Jednalo se o tahače Iveco s různými návěsy. Návštěvníci měly možnost podívat se dovnitř přepravního návěsu na živá zvířata.

Nákladní automobily Iveco Nákladní automobily Iveco Nákladní automobily Iveco Nákladní automobily Iveco Vůz na živá zvířata Vůz na živá zvířata Vůz na živá zvířata Vůz na živá zvířata  

Vystaveny byly i historické nákladní automobily. Konkrétně se jednalo o nákladní automobil Škoda 906 R a tahač návěsů škoda 706 RTTN s návěsem NV BSS 12. Tyto historické automobily jsou majetkem skupiny Jihotrans do níž spadá i výše zmíněný G.W. BUS.

Historické nákladní automobily Historické nákladní automobily Historické nákladní automobily Historické nákladní automobily Historické nákladní automobily Historické nákladní automobily Historické nákladní automobily 

Fotky jednotlivých vozidel MHD Tábor budou zveřejněny v následujích dnech ve fotogalerii.

Vytvořeno dne: 2019-08-11 / Upraveno dne: 2019-08-11